Dolfin Çikolata

Bugün elime geçen bir çikolata beni çok etkiledi. Markası dolfin, markanın özelliği çok çeşitli ve doğal aromalı çikolatalar üretmesi. elime geçen 32 lik pakette her biri kare formunda 4,5 Gramlık 16 çeşit çikolata vardı. Her bir çeşitten 2 tane konulmuş. Fakat çeşitler kısmı gerçekten ilginç . Ülkemizde alıştığımız sıradan fındık fıstık yerine değişik lezzetleri denemişler. Bunlardan bana göre en dikkat çekiciler; Lavanta,Bergamot,Anason ve Zencefil… Diğer çeşitlerde gayet ilginç olmasına rağmen bu saydıklarım denemeden önce bende “acaba” uyandıranlar. Zira yeni lezzetlere açık olsam bile “lavantalı çikolata” benim için bile değişik diyebilirim.

Sonuç olarak ilk lavantalıyı denedim ağzıma attığımda içinde çok küçük lavanta parçacıkları olduğunu keşfettim. İnsanı baymayan son derece doğal parfümsü olmaktan uzak bir lezzet bu. Sert bir kahvenin yanında genizimde hafif bir lavanta kokusu ve yine hafif ama son derece doğal bir lavanta tatlılığı hissetmenin harika olacağına emin oldum. Bir sonraki anasonluydu ve yine şaşırtmadı. Kimyasal aramolar veya esanslar yoktu mini minnacık anason tohumları çikolatanın içinde kendi aromasını en doğal haliyle muhafaza ediyordu.

Sonuç olarak elime geçen bu yeni ürüne bayıldım. Bambaşka bir deneyim. Her 4,5 gramlık lezzet karesi cesaret isteyen ve bu cesareti tatlı bir gülümsemeyle ödüllendiren harika birer mini lezzet macerası. Damak çatlatan bu ürünlerin en kısa zamanda diğer çeşitlerinide tatmak istiyorum. Görürseniz siz de affetmeyin. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir